پایگاه تخصصی معرفی شهدا...
اللهم ارزقنا الشهاده...اسیر بعثی تشنگی خود را به رزمنده ایرانی اعلام می‌دارد، رزمنده بسیجی نمی‌تواند برخلاف باورهای اسلام ناب بجنگد. رزمنده ایرانی از مولایش درس آموخته است و نمی‌تواند به مولایش پشت کند. به جز از علی که گوید به پسر که قاتل من*چو اسیر توست اکنون به اسیر کن مدارا.

ساجد_ آب نوستالژی غمبار این روزهای ماست؛ کربلا قصه پر غصه‌ای را در تاریخ شیعه ثبت کرده است تا هر بار آبی ببینیم یاد لب خکشیده‌ای باشیم و گوشه چشمی را نم بگیرد.

ما ایرانیان، از کودکی به خوبی با این فرهنگ آشنا شده‌ایم؛ خوب رسم جوانمردی را از ناجوانمردانی که آب را بر مولایمان بسته بود فرا گرفته‌ایم، اینگونه است که ما هر جا غریب و درمانده‌ای ببینیم رسم جوانمردی را به جا می‌آوریم.

برایمان فرقی نمی‌کند تشنه لب دوست باشد یا دشمن؛ مکتب ما چگونه بزرگ زیستن را خوب می‌آموزد. جایی که دشمنی به خاک ما حمله ور می‌شود جانانه دفاع می‌کنیم ولی مردانگی خودمان را هم فراموش نمی‌کنیم. تصویر زیر مناسب این روزهاست، عاشورا و نوستالژی آب. به یاد حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام. رزمنده ایرانی همین است، در صحنه کارزار هم به اسلام ناب باور دارد و می‌داند اسلام ناب از او چه می‌خواهد. او بزرگ زیسته است و بزرگ دفاع می‌کند و بزرگ و مردانه آداب رزم را به جا می‌آورد.

اسیر بعثی تشنگی خود را به رزمنده ایرانی اعلام می‌دارد، رزمنده بسیجی نمی‌تواند برخلاف باورهای اسلام ناب بجنگد. رزمنده ایرانی از مولایش درس آموخته است و نمی‌تواند به مولایش پشت کند. به جز از علی که گوید به پسر که قاتل من*چو اسیر توست اکنون به اسیر کن مدارا.

بله. بسیجیان خمینی کبیر می‌دانستند اگر روزی آن‌ها در چنگال بعثیان به اسارت درآیند اینان خط و مشی یزیدیانی که آب را بر امام عشق بستند خواهند داشت اما با این اوصاف هم نمی‌شد مکتب ولایت و امامت را نادیده گرفت. ما با خود و خدای خود عهد کرده‌ایم که در رسم جوانمردی از مولایمان علی علیه السلام پیروی کنیم و بر این عهد خواهیم ماند. پس بسیجی اسیر بعثی را به آب می‌رساند و با دستان خود به او آب می‌خوراند تا دل امام خود را شاد کرده باشد.

منبع:سایت ساجد
طبقه بندی: خاطرات رزمندگان،  اسناد جنگ،  بسیج،  بصیرت، 
برچسب ها: کربلا، آب، تشنگی،
ارسال توسط هیراد کبیری
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
جهت ارسال تبلیغات با مدیر سایت تماس بگیرید "تبلیغاتهای مذهبی رایگان است"

دانلود

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

تک باکس

دانلود نرم افزارشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic