پایگاه تخصصی معرفی شهدا...
اللهم ارزقنا الشهاده...بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 23 آبان 1394
مرحوم ابوترابی درباره دوران اسارت این سردار جان برکف می‌گوید: صارم طهماسبی از وفادارترین و عابدترین و مقاومت ترین برادران پاسدار و جانباز آزاده سرافزار به حساب می آمدند... روز یکشنبه 24 آبان ماه ساعت 15:30 تا 17 مراسم گرامیداشت ایشان در مسجد نور واقع در خیابان فاطمی است.
به یاد شیرمرد جبهه ها؛ همراه شهید چمران که آسمانی شد
ردار شهید صارم طهماسبی پس از سال‌ها فراق به هم‌رزمانش پیوست و در روزهای پیشین بر دوش مردم آبدانان تشییع و به خاک سپرده شد اما این مرد میدان‌های نبرد که بود؟

به گزارش «تابناک»؛ شهید سردار صارم طهماسبی جانباز 70 درصد و آزاده سرافراز آبدانانی و هم رزم شهید چمران به تازگی با رهایی از درد و رنج دوران جانبازی با شکوهی خاصی بر دستان همشهریانش تشییع شد. سردار حاج صارم طهماسبی در سال 1333 در روستای سرابباغ از توابع شهرستان آبدانان دیده به جهان گشود که در 61 سالگی به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

مرحوم حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی سالها پیش با حضور در آبدانان و دیدار با سردار طهماسبی برخی خاطرات خود از ایشان را به رشته تحریر در آوردند: «عزیز جانباز و پاسدار پر افتخار و آزاده متعهد سرافراز صارم طهماسبی با تمام وفاداری و رشادت، شهامت، اخلاص و ایمان، جانا و مالا و عملا از کیان اسلام و جمهوری اسلامی پاسداری و حراست کرده است.

به یاد شیر مردجبهه ها؛ همراه شهید چمران که آسمانی شد

ایشان از بهترین عزیزان پاسدار و جانبازان متعهد و مخلص و با صفا و با وفای انقلاب اسلامی است که در دوران اسارت به افسران و سربازان و درجه داران عراقی خون دل و به همه اسرای عزیز ما روحیه می دادند.

برادرمان آقا صارم با لباس مقدس پاسداری و پس از مفتخر شدن به افتخار جانبازی به اسارت دشمن بعثی جنایتکار درآمد و در بازجویی های اولیه شکنجه فراوانی را با شهامت متحمل شد و بدون کمترین ضعف و سستی در هنگام بازجویی، بر ریش فرمانده خبیث عراقی خندید و وقتی که آن فرمانده پست و بی رحم سیگار برگ به او تعارف کرد بشرط آنکه به سوالاتش جواب بدهد، این رزمنده دلاور مجددا بر عقل آن افسر فرمانده عراقی خندید و او دیوانه وار سوال کرد: چرا می خندی؟ مگر دیوانه شدی ؟ گفت نه، از این می خندم که شما دیدید که زیر شکنجه ها سخت و کشنده شما 600 ضربه شلاق را تحمل کردم و به ملت و کشورم پشت نکردم، مگر ممکن است برای سیگار برگ دست به چنین خیانتی بزنم؟

وی را برای بازجویی به اردوگاه موصل 2 (خبیر) که همه برادران مان در آن اردوگاه زیر بازجویی شدید بودند فرستادند و چند مرتبه هم برای بازجویی بیشتر و تخصصی تر به بغداد فرستادند که در یکی از این سفرها در بغداد با ایشان برخورد کردم.

به یاد شیر مردجبهه ها؛ همراه شهید چمران که آسمانی شد

در همه شرایط، نهایت تعهد و وفاداری را از خودشان نشان می داد و در عبادت و اخلاص همیشه نمونه و سرآمد بود.

با آنکه دشمن روی کلمه پاسدار، عبادت و نماز شب خواندن و روحیه بلند خدمتگزاران حساسیت زیادی نشان می داد، برادر عزیزمان آقا صارم در همه این امور ممتاز بود. عراقی ها از دیدن ایشان رنج می بردند و خون دل می خوردند و هر ایرانی آزاده متعهد به وجودش افتخار می کرد و بخوبی ها و ایمان و اخلاصش حسرت می بردند.

آنقدر دشمن روی ایشان حساس بود که چندین مرتبه ایشان را تبعید کرد و سه سال قبل از مبادله دشمن از همه اردوگاه ها 150 نفر را بعنوان حزب الله خرابکار و به قول عراقی ها (پلاک قرمز) به تکریت تبعید کردند که وقتی به آنجا فرستاده شدیم، دشمن می خواست همه را بکشد.

آقا صارم هم در بین ما باز چون گذشته به عنوان متعبد، نماز شب خوان و خدمتگزار نستوه آنقدر وفاداری نشان داد که دشمن در یک برخورد با خشم و عصبانیت اظهار کرد: شماها می خواهید قهرمان پروری بکنید؟ من شما را از پای در می آورم.

پس از مدتی حدود 25 نفر اسیر -به قول عراقی ها- خطرناک را تبعید کردند که ما و برادرمان آقا صارم به کمپ 17 در اردوگاه جدید 6 رمادیه فرستاده شدیم. به جز ما همه آنها اسیر جدید بودند که حاج صارم در آنجا نیز با وقار و هیبت الهی خود حماسه آفرینی کرد.

صارم طهماسبی از وفادارترین و عابدترین و مقاومت ترین برادران پاسدار و جانباز آزاده سرافزار به حساب می آمدند. خداوند بزرگ ایشان را برای پاسداری از اسلام و قران و ایران اسلامی نگه دارد.»

روز یکشنبه 24 آبان ماه ساعت 15:30 تا 17 مراسم گرامیداشت ایشان در مسجد نور واقع در خیابان فاطمی است.
منبع:سایت تابناکطبقه بندی: خاطرات شهدا،  وصیتنامه شهدا،  زندگینامه شهدا و رزمندگان،  خاطرات رزمندگان،  پس از جنگ،  بسیج،  بصیرت، 
برچسب ها: سردار شهید صارم طهماسبی،
ارسال توسط هیراد کبیری
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
جهت ارسال تبلیغات با مدیر سایت تماس بگیرید "تبلیغاتهای مذهبی رایگان است"

دانلود

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

تک باکس

دانلود نرم افزارشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic