پایگاه تخصصی معرفی شهدا...
اللهم ارزقنا الشهاده...بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 30 آبان 1393
 
دفاع مقدس بهترین فرصت را برای حاكمیت ارزشهای مطلوب و ارائه معیارهای متعالی جهت راهنمایی و هدایت رفتار و كردار آحاد جامعه فراهم ساخت و همچون نیرویی قوی ،‌ تكامل بخش ارزشهای فرامادی و معنوی بود ؛ ارزشهایی كه تحمیلی و اجباری نبودند ، بلكه به واسطة اعتقادی شمردن امر دفاع ،‌ تولد یافته و بالنده شدند تا زندگی فردی و اجتماعی را سامانی معنوی بخشند.

ادامه مطلب
طبقه بندی: اسناد جنگ،  بسیج،  بصیرت،  پس از جنگ، 
ارسال توسط هیراد کبیری
بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 29 آبان 1393

 

 

اشاره:
بیست و پنجم اسفندماه سالروز شهادت سردار بزرگ اسلام «حاج كاظم رستگار» است. او فرمانده لشكر 10 سیدالشهداء علیه السّلام بود و رشادتش زبانزد خاص و عام. حاج كاظم در یكی از روستاهای نزدیك شهرری (اسلام‎آباد) در یك خانواده مذهبی به دنیا آمد. بی‎آلایشی او را می‎توان از تصاویر به‎جا مانده‎اش به‎راحتی فهمید. با فرارسیدن سالروز شهادت این سردار بزرگ بر آن شدیم تا با همسر ایشان به گفت‏وگو بنشینیم و از این مرد بزرگ بیشتر بدانیم. آنچه پیشِ‏روی شماست، قسمت ابتدایی این گفت‏وگوی مفصل است:


ادامه مطلب
طبقه بندی: خاطرات شهدا،  زندگینامه شهدا و رزمندگان،  اسناد جنگ،  بصیرت، 
برچسب ها: شهید حاج كاظم رستگار،
ارسال توسط هیراد کبیری
بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 28 آبان 1393
سایت ساجد- این سرزمین‌ها، این بیابانها، این رود کارون، این جاده‌ى اهواز - آبادان یا اهواز - خرمشهر، این مناطق گوناگون که با اسمهاى مختلفى امروز خودشان را به شما معرفى میکنند، اینها شاهد برترین فداکارى‌ها و مجاهدتها و ازخودگذشتگى‌ها بوده‌اند. بنده فراموش نمیکنم در آن ماه‌هاى اول جنگ - در آن ماه‌هاى محنت، نبودن نیرو، نبودن امکانات، نبودن آموزش، نبودن انسجام و سازماندهى، در آن سختى همه‌جانبه‌ى مادى - جوانهاى ما با روحیه‌هاى خوب، از همین اهواز مى‌آمدند به مناطق مختلف؛ از جمله همین‌جا، منطقه‌ى دارخوین. یک مشت از جوانهاى مؤمن و حزب‌اللهى که من اشخاصشان را هم بعضاً مى‌شناسم، آمدند در همین روستاى محمدیه که نزدیک است، سنگرهاى انفرادى میکندند؛ در تاریکى شب از این سنگرهاى انفرادى مى‌آمدند بیرون و صد متر دویست متر جلوتر میرفتند، باز آنجا سنگر میکندند؛ تمام روز را زیر این آفتاب داغ خوزستان در سنگرها میماندند، سختى‌ها را تحمل میکردند، خود را به دشمن نزدیک میکردند؛ تا وقتى که نوبت عملیات رسید که در مهر ماه سال بعد از حمله - در آخر شهریور ۵۹ حمله‌ى دشمن شروع شد، در مهر ۶۰ - در این منطقه‌ى دارخوین و همه‌ى این مناطق اطراف، با نیروهاى رزمنده‌ى ارتش و سپاه و بسیج و غیره، توانستند پاداش آن مجاهدتها را بگیرند و به ملت ایران هدیه کنند.
طبقه بندی: رهبری،  اسناد جنگ،  بصیرت،  بسیج، 
ارسال توسط هیراد کبیری
بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 27 آبان 1393
 
یکی دیگر از چهره های درخشان جبهه های نبرد حق علیه باطل، شهید بزرگوار، مرتضی شادلو، مسؤول پشتیبانی و مهندسی جنگ جهادسازندگی استان سمنان ، مستقر در سردشت است. شهید شادلو پس از آغاز جنگ تحمیلی، درسال ۱۳۶۰به عضویت جهادسازندگی گرمسار درآمد؛ و داوطلبانه برای شرکت مستقیم در جبهه حق علیه باطل به مناطق عملیاتی جنوب شتافت.ابتدا به ستاد پشتیبانی جنگ جهاد سازندگی رفت؛ و به عنوان راننده ی آمبولانس و سپس راننده ی لودر در واحد مهندسی ستاد پشتیبانی مناطق جنگی جنوب، به خدمت مشغول شد.در عملیات آزادسازی سوسنگرد،همچنین طریق القدس و فتح المبین، حضوری مستقیم وفعال داشت. به سبب شهامت ، ایثارگری و لیاقتی که از خود نشان داد،در عملیات برون مرزی رمضان و مسلم بن عقیل،مسؤولیت یکی از محورهای عملیات به وی سپرده شد.

ادامه مطلب
طبقه بندی: زندگینامه شهدا و رزمندگان،  اسناد جنگ،  بصیرت، 
برچسب ها: شهید مرتضی شادلو،
ارسال توسط هیراد کبیری
بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 26 آبان 1393
 
سایت ساجد- ستاد یادواره سرداران و 70 شهید روستای نمونه گنجان و شهرستان رابر استان کرمان بر روی تابلویی نظر مقام معظم رهبری را چنین نگاشته اند: استان کرمان با داشتن روستاهایی مثل روستای گنجان، یک استان ممتاز است.

ادامه مطلب
طبقه بندی: رهبری،  پس از جنگ،  بصیرت،  بسیج، 
برچسب ها: روستای گنجان، رهبری،
ارسال توسط هیراد کبیری
بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 25 آبان 1393
 


حضور آیت الله العظمی خامنه ای در مناطق عملیاتی غرب كشور به اوایل جنگ تحمیلی برمی گردد كه ایشان به عنوان نماینده ی امام رحمه الله و رئیس شورای عالی دفاع به جبهه های غرب رفته تا با مشاهدات عینی، ضمن برآورد صحیح از وضعیت جنگ، گزارش های جامعی را به بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ارائه دهند. در رابطه با حضور رهبر معظم انقلاب در مناطق عملیاتی غرب كشور، گفت وگوی پایگاه اطلاع رسانی رهبر معظم انقلاب اسلامی را با سردار سرتیپ محمدرضا نقدی، از فرماندهان عملیاتی غرب كشور در زمان دفاع مقدس و رئیس سازمان بسیج مستضعفین می خوانید.

ادامه مطلب
طبقه بندی: رهبری،  اسناد جنگ، 
برچسب ها: رهبری،
ارسال توسط هیراد کبیری
ایمان و اعتقاد راسخ رزمندگان ایران به حقانیت انقلاب اسلامی و موج عظیم مردمی که در قالب «بسیج» برای دفاع از کیان نظام جمهوری اسلامی ایران طی 8 سال دایماً حضور خود را در جبهه حفظ کردند و نقش تدابیر و شیوه های رهبری امام خمینی ( ره ) ، بزرگترین سرمایه انقلاب و نظام بود و مهمترین نقش را در توقف ماشین جنگی عراق بر عهده داشت . در بررسی عوامل شکست عراق در دستیابی به اهداف اعلام شد‌ه‌اش، علاوه بر بکارگیری شیوه ها و تدابیر مدیریتی امام خمینی ( ره ) ، ایمان و اعتقاد رزمندگان ایرانی، عوامل دیگر از قبیلادامه مطلب
طبقه بندی: امام شهدا،  اسناد جنگ، 
برچسب ها: امام خمینی،
ارسال توسط هیراد کبیری
بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 21 آبان 1393
اینجانب محمد مرادخانى هر وقت شهید شدم از پدر و مادرم درخواست مى‏ کنم که برایم ناراحت و غمگین نباشند. از خداوند توفیق بخواهند تا صبرشان را زیاد فرماید و شما پدر و مادر خیلى خوشحال باشید که در راه خدا یک شهید داده‏ اید.


ادامه مطلب
طبقه بندی: زندگینامه شهدا و رزمندگان،  وصیتنامه شهدا، 
برچسب ها: شهید على محمد مرادخانى،
ارسال توسط هیراد کبیری
بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 18 آبان 1393
شهید دکتر فتحی شقاقی رهبر جهاد اسلامی فلسطین که به دست مزدوران موساد به شهادت رسید، نقطه ای عطف در فرهنگ مقاومت بود.
"فتحی ابراهیم عبدالعزیز الشقاقی" سه سال پس از شکست 1948 اعراب در برابر رژیم‌ صهیونیستی در اردوگاه رفح واقع در نوار غزه، در خانواده ای فقیر و متدین چشم به جهان گشود که پدر وی یک کارگر و امام جماعت دهکده - زرنوقه بود. وی فعالیتهای سیاسی خود را پس از شکست اعراب در جنگ ژوئن 1967. م شدت بخشید و در آن مقطع با توجه به اوج ‌گیری گرایش های ناصریسم، شدیداً تحت تأثیر این گرایش ها قرار گرفت و به جمال عبدالناصر به عنوان یک شخصیت و یک رهبر عرب علاقمند شد.ادامه مطلب
طبقه بندی: زندگینامه شهدا و رزمندگان،  لبنان،  بصیرت،  بیداری اسلامی، 
برچسب ها: شهید فتحی شقاقی،
ارسال توسط هیراد کبیری
بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 17 آبان 1393
 


 نباید چنین اندیشید که جنگی بود و در زمان ما تمام شد و حالا جنگی دیگر هست. حالا هر چند ماه و سال و قرن هم که از آن روزها بگذرد، چون گنجی پنهان، شکفته تر و درخشان تر خواهد شد. این سنت لایتغیر تاریخ است، زیرا که جنگ قطعه ای در زمین بود که حقیقت آسمان را می سرود.

ادامه مطلب
طبقه بندی: پس از جنگ،  بسیج،  بصیرت، 
برچسب ها: خاله جهاد،
ارسال توسط هیراد کبیری
بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 15 آبان 1393
ای مردم! آن که مرا می شناسد که می شناسد. و آن که مرا نمی شناسد، من علی فرزند حسین (ع) هستم. همان که در کنار نهر فرات سر مقدسش را از بدن جدا کردند بی آن که جرمی داشته باشد و حقی داشته باشند! من فرزند آن آقایی هستم که حریم او هتک شد، آرامش او ربوده شد و مالش به غارت رفت و خاندانش به اسارت رفت.
امام سجاد (ع) تنها سفیر بازمانده، از کربلا تا شهادت


ادامه مطلب
طبقه بندی: بصیرت، 
برچسب ها: امام سجاد(ع)،
ارسال توسط هیراد کبیری
بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 14 آبان 1393

حاج مرتضی گفت: من امروز می‌خواهم با این انگشت اشاره همه این اسرا را گواه بگیرم. بعد یک تیغ از جیب خود درآورد و بند انگشتش را با تیغ برید. وقتی این کار را کرد رو به سرهنگ…

دانش آموز بود. دبیرستانی و با شور و حال، هفده ساله بود که انقلاب پیروز شد. سال ۵۹ بود که با حکم فرمانداری آبادان مسئول انتقال بچه های پرورشگاه خارج شهر شد. اما این داستان شروعی بر آغاز ۳ سال و چند ماه اسارت او بود. ماه هایی پر تلاطم که کمتر کسی فکر آن را می کند. چه آن موقع که اسیر شد و سرباز عراقی تا آرم فرمانداری را در نامه ای که دست معصومه دید، به بغداد بی سیم زد که ما ژنرال های زن ایرانی را گرفته ایم! و چه آن روزهایی که هیچ کس از آن ها خبر نداشت و در زندان الرشید عراق محبوس بودند ولی باز هم آن ها می ترسیدند و می گفتند شما بنت الخمینی هستید!

سال ها از آن روزها گذشته و فقط رنگی از خاطره باقی مانده. خاطراتی که در سی و یکمین نشست مجمع بانوان راوی دفاع مقدس توسط سرکار خانم معصومه آباد نقل شد و ما به ذکر گوشه هایی از رنگ و بوی آن روزها می پردازیم.

خانم آباد که امروز عضو شورای شهر تهران است از دغدغه هایش می گوید. اینکه؛ اگر فکر کنیم حادثه ای در گذشته اتفاق افتاده و الان موقع نقل است و ما فقط آدم خاطره گوی هستیم کار خاصی انجام نداده ایم و آن رسالتی که به عهده داریم به گونه ای از زیر بارش شانه خالی کرده ایم چرا که این خاطرات در برهه و جغرافیایی خاص اتفاق افتاده که بنا به فرمایش آقا گنج است و باید از آن بهره برداری کرد.

وی در ادامه می گوید: در جمع کسانی هستیم که ابزار زندگی شان کلمه است. یعنی شما با کلمه کار می کنید، تفریح می کنید و زندگی می کنید. به گونه ای همان چیزی که خداوند پیام آورش را معجزه داده، در دستان شماست و این اثر و معجزه کتاب است. ما در بخش دفاع مقدس یک منظومه ای به نام منظومه اسارت داشتیم که می گویم در قاموس ظالمان غریب ترین واژه اسارت است.

اسارت بخشی از سرنوشت جنگ است و آن روزهای که بچه ها در اسارتگاه ها بودند در واقع سفیرانی بودند که فرهنگ امام، انقلاب، ایمان، شهادت وزندگی را منتقل می کردند.دشمن آنقدر برایش این فضا غیرقابل باور بود که حتی دربازجویی های خود هم آرمان، انگیزه ها و اندیشه های ما را زیر و رو می کرد تا انقلاب ما را به گونه ای تحلیل کند.

 وقتی یک <a target=ادامه مطلب
طبقه بندی: رهبری،  خاطرات رزمندگان،  آزادگان، 
برچسب ها: خانم معصومه آباد،
ارسال توسط هیراد کبیری
آخرین مطالب
(تعداد کل صفحات:2)      [1]   [2]  

آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
جهت ارسال تبلیغات با مدیر سایت تماس بگیرید "تبلیغاتهای مذهبی رایگان است"

دانلود

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

تک باکس

دانلود نرم افزارشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic