پایگاه تخصصی معرفی شهدا...
اللهم ارزقنا الشهاده...او می‌گفت: فکر نکنید که من می‌خواهم شما را اذیت کنم، می دانم که شما را پدر و مادر، بزرگ کرده و اینجا آمده‌اید اما باید ورزیده شوید تا در شرایط سخت، بتوانید مقاومت کنید.

 ادامه مطلب
طبقه بندی: زندگینامه شهدا و رزمندگان،  خاطرات رزمندگان،  شهدای گمنام،  اسناد جنگ،  پس از جنگ،  بسیج،  بصیرت،  بیداری اسلامی، 
برچسب ها: حاج احمد متوسلیان،
ارسال توسط هیراد کبیری
بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 27 مرداد 1394
روایت آزاده "حسین کرمی" از روز آزادی؛

از دور روی تپه‌ای پرچم عراق بود اما آنچه که توجه مرا به خود جلب کرد دویست سیصد متر آن طرف تر پرچم ایران دیده می‌شد. گویا با سه رنگ زیبای سرخ و سفید و سبز با حرکات باد برای ما دست تکان می‌داد و منتظر ما بود. باور کردنی نبود که اینجا مرز ایران و عراق است.

 
ادامه مطلب
طبقه بندی: زندگینامه شهدا و رزمندگان،  خاطرات رزمندگان،  آزادگان، 
ارسال توسط هیراد کبیری
بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 26 مرداد 1394

ساعت 11 صبح، بیمارستان از چهار طرف در محاصره قرار می گیرد و حلقه محاصره تنگتر می شود و 26 تن از این رادمردان با شهادت سرخشان، خون خود را نثار راه خدا و دفاع از انقلاب مردمشان می‌کنند.

 ادامه مطلب
طبقه بندی: رهبری،  خاطرات شهدا،  زندگینامه شهدا و رزمندگان،  خاطرات رزمندگان،  اسناد جنگ، 
برچسب ها: شهید احمد انصاری، روحانی شهید، پاوه،
ارسال توسط هیراد کبیری

ضد انقلاب بیمارستان پاوه را نیز جهت جلوگیری از رسیدگی به مجروحین، مورد اصابت گلوله خمپاره قرار داده؛ 18 نفر از برادران پاسدار در شهر پاوه توسط مهاجمین، سر بریده شدند.

 
برچسب ها: شهید چمران، امام، پاوه،
ارسال توسط هیراد کبیری
سالگرد مداحی که از قلاویزان پرکشید؛

سید وقتی میخوند اول خودش گریه میکرد...زیاد اهل ساز وبرگ نبود تا میخواستی سوز داشت... بیشتر وقت ها وقت روضه خونی چشمهاش رو میبست وبه پهنای صورت گریه می‌کرد.

 
ادامه مطلب
طبقه بندی: خاطرات شهدا،  زندگینامه شهدا و رزمندگان،  رهبری،  اسناد جنگ،  بسیج،  بصیرت، 
برچسب ها: شهید سید جمال قریشی، شهید سید محمد قریشی، شهید سید محمود قریشی، شهید سیدعلی اصغر قریشی،
ارسال توسط هیراد کبیری
بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 22 مرداد 1394

ساجد_ تک نگاره زیر تیرماه 1365 چندی بعد از شهادت علی‌اصغر صفرخانی به ثبت رسیده است. این تصویر نمایی از حضور و شکوه زنان ایرانی در دفاع از میهن اسلامی است. هر زن یک بچه و شاید یک سرباز و افسر برای کشور باشند.ادامه مطلب
طبقه بندی: خاطرات شهدا،  زندگینامه شهدا و رزمندگان،  اسناد جنگ،  بسیج،  بصیرت، 
برچسب ها: سردار شهید علی‌اصغر صفرخانی،
ارسال توسط هیراد کبیری
بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 21 مرداد 1394

مازندران همزمان با تشییع ۳۰ شهید غواص و گمنام دفاع مقدس، کربلایی دیگری شد و آیین تشییع ۳۰ شهید والامقام و گمنام هشت سال دفاع مقدس و غواصان خط شکن عملیات کربلای ۴ با حضور پرشور مردم مرکز مازندران از صبح سه شنبه آغاز شد.

۳۰ آلاله و نیلوفر عملیات کربلای ۴ دوران دفاع مقدس با حضور مردم شهید پرور و ولایتمدر مازندران تشییع شدند تا برای خاکسپاری به شهرهای تعیین شده، منتقل شوند. زنان و مادران مازندرانی با طبق های عروسی برای ۳۰ لاله پرپر، حجله های عزا به پا کردند و زیباترین مادرانه هایشان را برایشان سرودند.

سرتاسر مسیرهای تشییع در ساری، مملو از حضور مردان و زنان، دختران و پسرانی بود که با تن پوش های سیاه، کاروان شهداء را تشییع می کردند و اشک می ریختند.

MHB_5379 copyادامه مطلب
طبقه بندی: پس از جنگ،  بصیرت،  بسیج،  گالری صوت وتصویر، 
برچسب ها: شهدای غواص، شهدای گمنام، مازندران،
ارسال توسط هیراد کبیری
بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 19 مرداد 1394
شمال نیوز: بوی عطر پیراهنت ، چشم انتظاری مان را تمام کرد... پسرم ! مسافر 29 ساله ام ! به خانه خوش آمدی... قربان صورت مردانه ات مادر...

ای امانت الهی خوش آمدی... تسبیح زردت را به کدام نیت ، پیش پیش برایمان فرستادی؟ فرستادی بهشهرمان را ببری کربلای چهار... ببری ام الرّصاص...

سی سال حرف ناگفته با هم داریم. سی سال است که صدایت را نشنیده ایم مادرجان... می دانی چه سالها که با یک مشت عکس و خاطره سر کردیم تا بیایی ، با اشک هایی که تصمیم شان را گرفتند که خویشتن داری نکنند؟

ادامه مطلب
طبقه بندی: خاطرات شهدا،  وصیتنامه شهدا،  زندگینامه شهدا و رزمندگان،  شهدای گمنام،  خاطرات رزمندگان،  اسناد جنگ،  پس از جنگ،  بسیج،  بصیرت، 
برچسب ها: شهید حسینعلی بالویی،
ارسال توسط هیراد کبیری

در این روزها مردم مازندران در استقبال ۳۰ شهید غواص خط شکن به مراسم تشییع آن ها در شهرهای خود به خیابان ها آمدند تا بتوانند گوشه ای از حماسه آن سرداران شهید کربلای ۴ را پاس داشته و پیام آنان را در این روزهای حساس تاریخ جمهوری اسلامی زنده نگهدارند. این مراسم تکریم که از ۱۵ مرداد از شهرهای رامسر، شیرود، تنکابن، نشتارود، عباس آباد، سلمانشر و کلار آباد آغاز گردید در شش محور تا ۲۰ مرداد همزمان با سالگرد شهادت حضرت امام صادق (ع) ادامه خواهد داشت.ارسال توسط هیراد کبیری
بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 16 مرداد 1394
مجروح عملیات مسلم‌بن عقیل در سال 61 بود، 25 روز به کما رفت و با تصور اینکه شهید شده او را کفن پوشاندند و در آستانه قبر بردند اما مشیت الهی بر این بود که زنده بماند.
فارس: اتفاق‌های دوران دفاع مقدس تنها دفاع از مرز و بوم کشور نبود، این هم بود اما همه‌اش نبود، دفاع مقدس به طور یقین «مقدس» بود زیرا پاک‌ترین، شجاع‌ترین، مخلص‌ترین و با ایمان‌ترین فرزندان این آب و خاک که امروز به واسطه ایثارگری همین جوانان نفس کشیدن در آن وامدار شهداست، آن را شکل دادند.
دفاع مقدس از این رو مقدس است که جوانان پاک این سرزمین خالصانه و عاشقانه با خون سرخ و پاک خود آن را حفظ کردند و اگر نبود شجاعت‌ها و جانفشانی‌های آنها چه بسا امروز سرنوشت کشور به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد.
ادامه مطلب
طبقه بندی: زندگینامه شهدا و رزمندگان،  خاطرات رزمندگان،  اسناد جنگ،  پس از جنگ،  بسیج،  بصیرت، 
برچسب ها: حجت‌الاسلام محمد صادقی،
ارسال توسط هیراد کبیری
بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 15 مرداد 1394
آخـــــــــــــــریــــــن دیــــــــــــــدار
 آخرین باری كه خداوند متعال به این حقیر توفیق زیارت رزمندگانی جان بر كف چون : شهدای والامقام غلامحسین محمودی محمد قاسم تقی زاده رحمت الله زارع علی اكبر سجادیان وحسین فانی را داد 3 دی 1365ساعاتی قبل ازشروع عملیات كربلای 4 بود كه به محل استقرارگردان فجرلشكر33 المهدی عجل الله تعالی فرجه و الشریف واقع درمحدوده جزیره مینو درخرمشهررفتم تا رسیدم مشاهده كردم كه آنان با تجهیزات كامل آماده حركت بسوی محورعملیاتی هستند.ضمن اینكه دارای روحیه لطیف و عمیقی بودند.حال خاصی داشتند.وبرخورد های عاطفی اشان بیشتر شده بود.همین نشانه ها مرا به فكربرد كه شهادت عزیزان نزدیك است.این آخرین باری بود كه آنان را دیدم موقع خدا حافظی با حال عجیبی مرا درآغوش گرفتند وحلالیت طلبیدند واینگونه سابقه نداشت. یادشان گرامی و شفاعتشان نصیبمان باد.جهت شادی روح شهداء صلوات

محمد    امین پوربرچسب ها: شهید غلامحسین محمودی، شهید محمد قاسم تقی زاده، شهید رحمت الله زارع، شهید علی اكبر سجادیان، شهید حسین فانی،
ارسال توسط هیراد کبیری
بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 14 مرداد 1394
در صفحه‌ای از دنیای اینستاگرام آخرین نامه‌ای که یکی از شهیدان مدافع حرم خطاب به خانواده خود نوشت، منتشر شد.ادامه مطلب
طبقه بندی: وصیتنامه شهدا،  زندگینامه شهدا و رزمندگان،  پس از جنگ،  بسیج،  بصیرت،  بیداری اسلامی،  گالری صوت وتصویر، 
برچسب ها: شهید مهدی صابری،
ارسال توسط هیراد کبیری
آخرین مطالب
(تعداد کل صفحات:2)      [1]   [2]  

آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
جهت ارسال تبلیغات با مدیر سایت تماس بگیرید "تبلیغاتهای مذهبی رایگان است"

دانلود

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

تک باکس

دانلود نرم افزارشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic